Kraków, Św. Anna, 13 XII 2009 Słowo przed błogosławieństwem dla rodziców i dzieci


Kraków, Św. Anna, 13 XII 2009
Słowo przed błogosławieństwem dla rodziców i dzieci


Kochane Dzieci, drodzy Rodzice!

Z radością spotykam się z wami na zakończenie Mszy świętej, w ramach tak zwanej wizytacji kanonicznej parafii św. Anny. Do radości, jak słyszeliście, zachęca nas również dzisiejsza liturgia Słowa z trzeciej Niedzieli Adwentu. Pan blisko jest! Przygotowujemy się do przyjęcia Go w naszych Rodzinach, w naszych sercach.


Wizytując wspólnoty parafialne, Ksiądz Kardynał Karol Wojtyła zawsze udzielał osobistego, pasterskiego błogosławieństwa rodzicom oraz ich dzieciom. Chciał zobaczyć ich twarze. Chciał spojrzeć im w oczy. Chciał dodać im otuchy. Chciał wyrazić radość i wdzięczność Kościoła za dar życia tych naszych najmniejszych braci i sióstr.
Ja sam towarzyszyłem mu wielokrotne w tych prostych, ale jakże wzruszających spotkaniach, a teraz czynię to samo z potrzeby pasterskiego serca.


Zdaję sobie sprawę, ile wysiłku kosztuje przyjęcie w rodzinie daru nowego życia i towarzyszenie dziecku w jego wzrastaniu. Tylko Bóg może zliczyć godziny, dni i lata poświęcone dziecku, aby rosło i wychowywało się w klimacie miłości, czułości i dobra. Zdaję sobie sprawę, że całe społeczeństwo poprzez swoich przedstawicieli władzy i mądre ustawy powinno spieszyć z pomocą rodzicom i ich dzieciom, a w sposób szczególny rodzicom wielodzietnym. Ale jednocześnie wiemy, że nikt i nic nie zastąpi rodziców w ich powołaniu i odpowiedzialności.


Drodzy rodzice, starajcie się przekazywać waszym dzieciom wartości, którymi sami żyjecie. Starajcie się dawać im przykład chrześcijańskiego życia, budowanego na Skale, którą jest Jezus Chrystus. Pomagajcie im przychodzić do Jezusa. On sam powiedział: „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie, do takich bowiem należy królestwo niebieskie" (Mt 19, 14).
Kochane dzieci, jesteście nadzieją waszych rodziców. Jesteście nadzieją nas wszystkich - całej wspólnoty Kościoła.
Niech moje pasterskie błogosławieństwo umocni dobro i miłość w was - drodzy rodzice, i w waszych dzieciach. Niech umocni waszą nadzieję!

 

powrót

Msze święte

Wyszukiwarka tymczasowo nieaktywna


Partnerzy:
Mecenas: