Łagiewniki, 7.06.2008


VII Krajowy Kongres Misyjny Dzieci
Łagiewniki, 7.06.2008 r.


Wprowadzenie

 

Czcigodni Bracia w Biskupstwie i Kapłaństwie,
Drogie Dzieci wraz z opiekunami,
Bracia i Siostry w Chrystusie,


Pragnę bardzo serdecznie pozdrowić wszystkich zgromadzonych na Eucharystii w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.


Szczególnie gorąco witam was, Drogie Dzieci, które należycie lub pragniecie należeć do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Już drugi dzień uczestniczycie w wielkim wydarzeniu, jakim jest VII Krajowy Kongres Misyjny Dzieci. Przybyłyście tutaj ze wszystkich diecezji Polski wraz ze swoimi opiekunami - animatorami, rodzicami, wychowawcami i duszpasterzami, którym wyrażam wdzięczność za ich troskę o was. Bardzo bogaty jest program waszego Kongresu, do którego pracowicie przygotowywałyście się przez dziesięć miesięcy, m.in. przez zbieranie „kwiatów" na urodziny Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Są to najmilsze kwiaty waszych modlitw, wyrzeczeń i dobrych uczynków. W czasie Mszy świętej złożycie swój dar na patenie obok białej hostii prosząc, by Bóg, Ojciec miłosierdzia, wraz z Najświętszą Ofiarą swojego Syna, przyjął również ofiarę waszych miłujących serc.


Nasza wspólna modlitwa w Krakowskich Łagiewnikach jest wielkim dziękczynieniem Bogu za obecność w Polsce Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które przed stu pięćdziesięciu laty zostało powołane do życia w królewskim Krakowie. Dziękujemy Bogu za ten nurt pomocy modlitewnej i materialnej, który od tamtego czasu nieustannie płynie na dalekie pola ewangelicznego siewu. W szczególności dziękujemy Bogu, że w naszych czasach dar serca polskich dzieci dotarł do ich rówieśników z Nikaragui, Papui Nowej Gwinei i Sudanu, a w tym roku dotrze do dzieci z Mongolii.
W czasie tej świętej Eucharystii będziemy również prosić Boga o błogosławieństwo dla Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Będziemy się modlić, by spełniło się hasło obecnego Kongresu. By polskie dzieci „od Bałtyku po gór szczyty" były misjonarzami Jezusa, Jego świadkami w szkole, w domu i na ulicy przez swoje życie zgodne z Ewangelią.
Otwórzmy teraz nasze serca na dar Bożej miłości miłosiernej uznając nasze słabości i grzechy.

 

powrót

Msze święte

Wyszukiwarka tymczasowo nieaktywna


Partnerzy:
Mecenas: