OPŁATEK SZPITALA DZIECIĘCEGO - PROKOCIM 5.01.2010 - GODZ. 14.00Szanowni Państwo, Profesorowie, Lekarze, Siostry Pielęgniarki z całym personelem medycznym,

Drogie Dzieci przebywające w Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu,

 

1. W okresie Bożego Narodzenia pochylamy się nad betlejemskim żłóbkiem, aby oddać cześć Bogu, który przychodzi do nas jako małe dziecko. Pragniemy mu dziękować za wielką miłość, jaką nas obdarzył Boży Syn. Przypominamy tamto wydarzenie, które miało miejsce dwa tysiące lat temu w Betlejem. Z jaką miłością i życzliwością Maryja i Józef przyjmowali przychodzące na świat Boże Dziecię. Miłością i dobrocią otoczyli Jezusa pasterze, którzy paśli swoje owce na polu pod Betlejem. Bogate dary ofiarowali Mu trzej Królowie ze Wschodu.

 

Pan Jezus przychodząc na świat zainicjował łańcuch miłości, która realizuje się po dziś dzień jako miłość rodziców i dzieci, lekarzy, pielęgniarek, nauczycieli i wychowawców, wielkiej rzeszy ludzi dobrej woli, którzy chcą bezinteresownie pomagać.

2. Przychodzimy dziś do Szpitala Uniwersyteckiego w okresie Bożego Narodzenia, aby tą miłością, która objawiła się w Betlejem, otoczyć nasze dzieci. Drogie Dzieci! Pragnę was przytulić do mojego serca i tą miłością objąć wszystkie dzieci, ktore przebywają aktualnie w szpitalu. Razem z wami mam wielką nadzieją na lepsze jutro. Ufam lekarzom, że będziecie mogły zdrowe wrócić do swoich domów, do szkół i przedszkoli.

 

3. Droga Państwo Profesorowie, lekarze, siostry pielęgniarki! W tym roku, który przeżywamy pod hasłem Bądźmy świadkami Miłości! pragnę wam podziękować za wasze codzienne dawanie świadectwa o Miłości poprzez waszą służbę, waszą fachową pomoc dla tych małych pacjentów. Wszystkie dzieci patrzą na was z wielkim zaufaniem i z wielka wdzięcznością. Waszej posługi nie da się wyrazić w sposób wymierny, dlatego tym bardziej chcemy prosić Boga, by wynagrodził wasz trud swoim błogosławieństwem w waszym życiu osobistym i w waszych rodzinach.

 

Wszystkim dzieciom życzę zdrowia. Obfitych łask Bożej Dzieciny dla całego personelu Szpitala Dziecięcego oraz życzliwości ludzi dobrej woli, którzy będą wspierać wasze wysiłki zmierzające do niesienia pomocy naszym małym pacjentom. Szczęść Boże!

 

powrót

Msze święte

Wyszukiwarka tymczasowo nieaktywna


Partnerzy:
Mecenas: