Opłatek w TVP Kraków, 18 XII 2013


Szanowny Panie Dyrektorze,

Szanowne Panie i Panowie Dziennikarze, 

i Drodzy Pracownicy Telewizji Kraków,

 

1. „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan” (Łk 2, 10-12). 

Anioł zwiastuje pasterzom i czuwającym wszystkich czasów, że przychodzi na świat Ktoś, kto będzie dla ludzi powodem wielkiej radości, że przychodzi długo oczekiwany Zbawiciel.  Źródłem radości jest fakt, że Jezus przyszedł na ziemię, że sam Bóg stał się człowiekiem i zechciał włączyć się w naszą historię, w nasz czas. 

 

Nasze dzisiejsze spotkanie wypływa z tej samej radości. Spotykamy się, żeby się cieszyć tym, co zdarzyło się w Betlejem. My chrześcijanie, ten czas uznajemy za szczególnie „święty”, bo dostrzegamy w nim znak Bożej łaski i dobroci. Jezus jest z nami ! Chcemy by ta wiadomość dotarła do wszystkich krańców ziemi, aby ją na nowo usłyszeli wszyscy ludzie.

 

2. Ludzie mediów mogą w tym bardzo dopomóc! Dziś, tak dużo słyszy się o kryzysie, który przygnębia i odbiera nadzieję na dobre i bezpieczne jutro. Mamy świadomość, że ten problem pojawia się także w naszej Ojczyźnie. Pomyślmy o tych, którzy są samotni i chorzy, którzy nie mają domu, pozostają bez pracy, bez środków do życia,  których bieda jest często wynikiem niesprawiedliwości i braku solidarności. Oni potrzebują naszej pomocy, oczekują poruszenia naszych sumień!

 

Dziennikarze, ludzie mediów, nie tylko katolickich, mogą im pomóc. Przede wszystkim przez służbę na rzecz prawdy. Media dysponują potężną siłą, wykorzystajmy ją dla dobra człowieka. Moi drodzy, służcie prawdzie,  wzbudzajcie dobro, wzajemną życzliwość, solidarność i miłość. To najlepsza recepta na pokonywanie rozmaitych trudnych sytuacji. To jest służba w duchu Jezusa!

 

3. Dziś dziękuję Wam, dziennikarzom i pracownikom Telewizji Kraków za każdy przekaz, każdy program, w którym służycie prawdzie i promujecie dobro. Wyrażam Wam głęboką wdzięczność za pracę na rzecz drugiego człowieka, zwłaszcza potrzebującego otuchy i duchowego wsparcia, a myślę tu o transmisjach Mszy świętej dla chorych i samotnych. 27 grudnia minie 20 lat transmisji z Sanktuarium w Łagiewnikach.   To wielkie dobro, w którym macie swój znaczący udział. 

 

W najbliższym czasie czekają nas wielkie wyzwania, także medialne. Będzie to kanonizacja bł. Jana Pawła II, a w nieco dalszej perspektywie Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Liczę bardzo na waszą pomoc w tych wielkich dla Kościoła, naszego miasta i całej Polski wydarzeniach.

 

Niech światło z Betlejem rozbłyśnie w waszych sercach!

Wszystkim tu zebranym, waszym rodzinom i bliskim życzę zdrowych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku! 

 

powrót

Msze święte

Wyszukiwarka tymczasowo nieaktywna


Partnerzy:
Mecenas: