Różaniec przy grobie Ojca św. Jana Pawła II 2.04.2008


Ojcze Święty, w trzecią rocznicę Twojego odejścia do Domu Ojca, w duchowej pielgrzymce przyprowadziłem do Ciebie wszystkich Twoich rodaków. Klękamy przy Twoim grobie, aby w duchowej jedności z Tobą odmówić Różaniec, który nazwałeś swoją ulubioną modlitwą. Za Twoim przykładem pragniemy przenieść na paciorki Różańca wszystkie radosne i bolesne sprawy: nasze osobiste, jak i naszej Ojczyzny.

 

Umiłowany Ojcze Święty, w imieniu nas wszystkich, Twoich rodaków, tu obecnych, a także tych, którzy łączą się z nami za pośrednictwem radia i telewizji, pragnę Ci podziękować za to, kim byłeś dla nas i kim jesteś. Twoja obecność w naszej świadomości jest bardzo ważna, bo nas integrujesz wokół Chrystusa, a więc wokół najwyższych wartości: prawdy, dobra, miłości, solidarności, przebaczenia, jedności i wierności Ojczyźnie. Bądź z nami i wspieraj nas w dawaniu świadectwa Ewangelii, nawet kiedy to wymaga wyrzeczeń i poświęceń.

 

Ojcze Święty, przynoszę do Ciebie w moim sercu młodzież polską, która dzisiaj gromadzi się w różnych miejscach na wspólną modlitwę. Ogarniam myślą tych młodych, którzy modlą się pod oknem przy ulicy Franciszkańskiej w Krakowie. Zapalili oni świece, tak jak zapalili je w chwili Twojego odejścia do Domu Ojca. Te płonące świece przypominają Twoją miłość do nas, a także wyrażają naszą odpowiedź na nią. Chociaż te świece się wypalą, to jednak nasza pamięć o Tobie nie wygaśnie ani w naszych sercach, ani w naszym umysłach. Będziemy coraz bardziej zgłębiać Twoje dziedzictwo, które dziś stało się ważną częścią dziedzictwa duchowego narodu i Kościoła w Polsce.

Ojcze Święty! Pragniemy Cię o tym zapewnić dzisiaj, w trzecią rocznicę Twojej błogosławionej śmierci. Prosimy, wstawiaj się za nami u Ojca Miłosierdzia i wypraszaj nam potrzebne łaski na każdy dzień nowej ewangelizacji.

powrót

Msze święte

Wyszukiwarka tymczasowo nieaktywna


Partnerzy:
Mecenas: