Zaproszenie do udziału w procesji ku czci św. Stanisława BM

Kraków, dnia 22 kwietnia 2016 r.

 

Drodzy Bracia i Siostry,


Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu i we wspólnotach parafialnych. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 8 maja. Procesja ta, z udziałem Episkopatu Polski, wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00. Mszy świętej na Skałce będzie przewodniczył abp poznański Stanisław Gądecki, homilię wygłosi ks. Prymas abp Wojciech Polak. Osobę Ojca Świętego będzie reprezentował Nuncjusz Apostolski w Polsce.

 

W tym roku uroczystości ku czci św. Stanisława w Krakowie będą kolejnym etapem ogólnopolskiego dziękczynienia za dar wiary w naszej Ojczyźnie, w 1050. rocznicę Chrztu Polski. Wstawiennictwu świętych Biskupów krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II, pragniemy także polecać trud przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w Roku Świętym Miłosierdzia, już za kilka miesięcy, odbędą się w Krakowie. Naszą modlitwą pragniemy również prosić „Pana żniwa” o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszych parafii i rodzin.

 

Zapraszam wiernych Archidiecezji Krakowskiej do udziału w procesji. Proszę, aby były 

w niej reprezentowane wszystkie dekanaty i wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich mieszkańców Krakowa i Archidiecezji Krakowskiej.

 

Niech jak najliczniejszy udział w procesji ku czci św. Stanisława, będzie świadectwem naszej dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie. Naśladując przykład świętych – Stanisława i Jana Pawła II, postępujmy drogą świętości, dając odważne świadectwo wiary i przynależności do Kościoła.

 

Na trud organizacji oraz uczestnictwa w procesji z serca Wam błogosławię.             

 

       Stanisław kard. Dziwisz

         Metropolita Krakowski

 

powrót

Msze święte

Wyszukiwarka tymczasowo nieaktywna


Partnerzy:
Mecenas: